AKTUALNOŚCI

14-09-2016

Nowy dyrektor w Chopin Airport Development

Spółka Chopin Airport Development, która w przyszłym roku otwiera Renaissance Warsaw Airport Hotel, pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel przy lotnisku, mianowała dyrektora tego hotelu. Został nim Dariusz Oleksiak, związany z branżą hotelarską od ponad 25 lat.
– Jestem szczęśliwy, że będę miał okazję uczestniczyć, po raz drugi w życiu, w otwarciu hotelu przy lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Dariusz Oleksiak. – Renaissance Warsaw Airport Hotel to unikalny, pierwszy hotel tej klasy przy lotnisku w Polsce. Jestem przekonany, że szybko stanie się wizytówką Warszawy i kraju. Abstrahując od tego, że ma piękną bryłę, będzie wygodny i nowoczesny. Myślę, że dla wielu hoteli staniemy się wzorem.
Powstający na Lotnisku Chopina obiekt jest pierwszym hotelem marki Renaissance w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek ma 11 kondygnacji, w tym 3-poziomowy parking. W 225 pokojach będzie mogło zamieszkać do 400 gości. Hotel będzie dysponował także pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650m. kw., basenem, SPA, centrum fitness oraz restauracją.
Dariusz Oleksiak zaczyna swoją historię z hotelarstwem wraz z pierwszą grupą pracowników uczestniczących w otwarciu Warsaw Marriott Hotel, gdzie pracuje do września 2000. Podczas 11 lat pracy dla Warsaw Marriott Hotel, Dariusz Oleksiak uczestniczy w otwarciu hoteli Marriott na Arubie, Goa i w Budapeszcie, Chicago Marriott Downtown oraz Amsterdam Marriott Hotel.

W tym samym roku awansuje na stanowisko Front Office Managera i przenosi się do Rumunii gdzie aktywnie uczestniczy w otwarciu Bucharest Marriott Grand Hotel. W 2003 Oleksiak zostaje zatrudniony jako Dyrektor Operacyjny w nowo powstającym na lotnisku Okęcie hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, gdzie zostaje dyrektorem hotelu. Od 2005 otwiera i prowadzi kolejne hotele sieci Marriott w Kazachstanie (Renassaince Aktau) i Sankt Petersburgu (Courtyard by Marriott Vasilievsky). W latach 2009 – 2012 zarządza hotelem Jan III Sobieski w Warszawie, gdzie przeprowadza restrukturyzację zatrudnienia, remont generalny hotelu oraz rebranding dla sieci Radisson Blu. Następne lata działalności Dariusza Oleksiaka to doradztwo na rzecz Centrum Kongresowego Warszawianka oraz zarzadzanie hotelami Best Western Portos, Atos i Aramis w Warszawie.
– Zatrudnienie dyrektora to bardzo ważny etap w przygotowywaniu naszego hotelu do wielkiej premiery. Jesteśmy na finiszu tej inwestycji – mówi Gheroghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – To faktycznie ostatnia faza przygotowań hotelu. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączyła osoba, która ma międzynarodowe doświadczenie w przygotowywaniu i otwieraniu hoteli oraz zna specyfikę marki Renaissance by Marriott. Do pracy w tym hotelu zgłasza się wielu fachowców, którzy chcieliby dołączyć do zespołu Renaissance. Nie jest zresztą tajemnicą, że obecnie rekrutujemy, zapraszając do pracy najlepszych pracownikom na rynku.
Otwarcie hotelu Renaissance jest przewidywane na drugą połowę 2017 roku.