AKTUALNOŚCI

13-11-2020

Polski Holding Hotelowy ponownie laureatem „Diamentów” miesięcznika Forbes

Według prestiżowego magazynu „Forbes” Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego ponownie została laureatem i otrzymała tytuł „Diamenty Forbesa” 2021. Takim mianem mogą poszczycić się tylko najlepsze przedsiębiorstwa w Polsce. Wpływ na ten wynik miał dynamiczny rozwój biznesowy grupy PHH, który przez ostatnie pięć lat powiększył swoje portfolio z 4 do 28 obiektów hotelowych, a kapitał spółki wzrósł z kwoty 107 mln zł do ponad 955 mln zł.

Przygotowywany od lat ranking miesięcznika „Forbes” powstaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości przedsiębiorstwa. Polski Holding Hotelowy dzięki konsekwentnej i wieloletniej realizacji strategii biznesowej w ciągu 5 lat stał się największą polską grupą hotelową z wyłącznie polskim kapitałem.

– Po raz kolejny pokazaliśmy, że pomimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa Polski Holding Hotelowy nieprzerwanie inwestuje w dalszy rozwój swojej grupy. Oprócz tego, że dużo uwagi skupiliśmy na działaniach społecznych, to prężnie działaliśmy również na polu inwestycyjnym, aby wzmocnić pozycję naszej firmy na rynku hotelowym. Tytuł „Diamenty Forbesa” 2021 jest potwierdzeniem znalezienia się ponownie w gronie najlepszych firm w Polsce – podkreślił  Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Umieszczenie Polskiego Holdingu Hotelowego w tak prestiżowym zestawieniu jest nie tylko szansą na promocję spółki ale przede wszystkim dodatkowym potwierdzeniem wiarygodności wśród partnerów biznesowych. Specjalny raport prezentujący „Diamenty Forbesa” dołączony zostanie do magazynu, który ukaże się 28 stycznia 2021 roku.

 

 

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzanie hotelami należącymi do Skarbu Państwa. PHH kształtuje standardy na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadza innowacje, nowoczesne rozwiązania i optymalizuje działanie obiektów. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels & Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. PHH jako pierwszy w Polsce wprowadzi na rynek markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels
& Resorts oraz vocoTM  – markę segmentu premium sieci IHG. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 28 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, w ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel.