AKTUALNOŚCI

24-05-2024

24 maja przypada Europejski Dzień Parków Narodowych

W ramach Programu Środowiskowego Eco Challenge obiekty i hotele Grupy PHH realizują wiele działań, angażując się w ochronę przyrody i promowanie zrównoważonego rozwoju wśród pracowników oraz gości.

Pośród tych inicjatyw szczególnie wyróżnia się współpraca:
– Golden Tulip Międzyzdroje Residence z Wolińskim Parkiem Narodowym (WPN),
– Interferie Sport Hotel Bornit z Karkonoskim Parkiem Narodowym (KPN).

Jednostki te zacieśniają swoją kooperację w ramach:
– podejmowania działań prośrodowiskowych oraz wsparcia merytorycznego w zakresie zasad implementacji np. budek lęgowych czy karmników dla ptaków,
– edukacji ekologicznej poprzez np. cykle warsztatów m.in. o życiu oraz zwyczajach ptaków i owadów pożytecznych, zasadach budowania hoteli dla owadów,
– organizacji akcji sprzątania szlaków turystycznych i plaż.

W hotelu Bornit powstał dedykowany kącik edukacyjny dla najmłodszych, w którym są wyświetlane i prezentowane materiały edukacyjne. Podpisane zostało również porozumienie dotyczące kart rabatowych na atrakcje turystyczne, które znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Aby podkreślić wagę Dnia Parków Narodowych, obiekt Golden Tulip Międzyzdroje Residence zasponsorował shake bike’a zlokalizowanego na terenie WPN, przy którego użyciu, zarówno nasi goście jak i odwiedzający Park Narodowy, będą mogli przygotować pyszne i zdrowe koktajle.

Aktywna edukacja naszych gości przyczynia się do zmiany ich zachowania w bezpośrednim kontakcie z naturą, a działania w tym zakresie są pozytywnie przez nich odbierane.
W przyszłości będziemy się starali wprowadzać podobne inicjatywy w innych naszych obiektach i hotelach.