AKTUALNOŚCI

22-04-2022

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy w hotelach PHH

Już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia, w dniu, w którym obchodzona jest Wielkanoc Kościołów wschodnich odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, organizowane wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas. Ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy zasiądzie przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH, w różnych częściach Polski. Do akcji włączyły się również inne podmioty, dzięki czemu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.    

– Od początku wybuchy wojny Polski Holding Hotelowy zaangażował się w pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie – w hotelach i obiektach PHH udostępniliśmy już 70 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych. Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, które organizujemy wspólnie z Caritas, to kolejny gest solidarności  z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Wiemy, że te Święta Wielkanocne są dla nich wyjątkowo trudne, ponieważ po raz pierwszy spędzają je z daleka od domu, a często również bez najbliższych członków rodziny. Chcemy być razem z nimi w tym czasie i w ten sposób pomóc im przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe m.in.: Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoli nam potroić liczbę zaproszonych gości z Ukrainy. Szacujemy, że w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy to akcja organizowana przez Polski Holding Hotelowy wspólnie z Caritas dla ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Organizatorzy chcą w ten sposób pomóc uchodźcom z Ukrainy przeżyć jak najlepiej prawosławne Święta Wielkanocne, które po raz pierwszy będą spędzali w Polsce, z daleka od swojego domu. Wydarzenie odbędzie się w dniu, w którym przypada Wielkanoc Kościołów wschodnich – 24 kwietnia, w różnych częściach Polski, gdzie znajdują się hotele i obiekty PHH – zarówno w dużych miastach: Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy Szczecinie, a także w innych mniejszych miejscowościach w Polsce, jak również w atrakcyjnych turystycznie rejonach nadmorskich i górskich. Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji, a zapraszanie gości z Ukrainy koordynują diecezjalne Caritas. Do wydarzenia dołączyli kolejni przedstawiciele branży hotelarskiej – Polskie Hotele Niezależne, Grupa Dobry Hotel i Grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO. W całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.  

*****************

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajdują się łącznie 54 hotele i obiekty, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH od wielu lat współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.