AKTUALNOŚCI

23-09-2021

Gheorghe Marian Cristescu Hotelarzem Dekady

Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, został uhonorowany nagrodą Hotelarza Dziesięciolecia przyznawaną przez czasopismo „Hotelarz”. Prezes PHH odbierając nagrodę – podczas gali w hotelu Renaissance, która była zwieńczeniem konferencji Hotel Trends Poland & CEE – podkreślił, że to wyróżnienie to nie tylko docenienie jego pracy, ale wszystkich, z którymi przyszło mu współpracować przez ostatnią dekadę w branży hotelarskiej.

Jak informują organizatorzy najważniejszego wydarzenia hotelarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej – Hotel Trends, Nagroda dla Dziesięciu Hotelarzy Dziesięciolecia – II Dekady XXI wieku to wyróżnienie dla osób, które przez cały okres dziesięciu lat od 2011 r. były aktywne w branży i przez cały ten czas odnosiły sukcesy, budując jakość polskiego hotelarstwa. Jednym z laureatów został  Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, który już wcześniej był nagradzany za zasługi w branży hotelarskiej i jako jedyny w Polsce trzykrotnie otrzymał tytuł „Człowieka Roku” przyznawany przez miesięcznik „Hotelarz”.

– Dziękuję redakcji „Hotelarza” za docenienie mojej pracy, którą mam przyjemność dzielić z tak wspaniałymi ludźmi. Tę nagrodę traktuję jako wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale także dla wszystkich, z którymi miałem zaszczyt współpracować przez ostatnią dekadę, zarówno w Accor Hotels, jak również w Best Westren, gdzie pełniłem funkcję Dyrektora na Polskę i Kraje Bałtyckie. Ta nagroda  to także uznanie dla wysiłku i osiągnięć wszystkich pracowników Polskiego Holdingu Hotelowego, z którymi od ponad pięciu lat intensywnie pracuję na rzecz polskiego hotelarstwapodkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego – To zaszczytne wyróżnienie stanowi dla mnie motywację do jeszcze intensywniejszej pracy, abyśmy mogli wspólnie – razem z zespołem PHH, realizować kolejne projekty, które w tej niełatwej, pandemicznej rzeczywistości, są dla naszej branży jeszcze większym wyzwaniem.

 

Jak podkreślają organizatorzy Hotel Trends, druga dekada XXI wieku była okresem najbardziej dynamicznego rozwoju polskiego hotelarstwa w historii – od wychodzenia z kryzysu z 2009 r. przez coraz szybszy rozwój jakościowy i ilościowy aż po rekordowe lata 2018/2019 do wiosny ub. r., gdy nadeszła pandemia. „Ten rozwój miał swoich liderów – postacie, które wywarły największy wpływ na polskie hotelarstwo poprzez swoją wizję, profesjonalizm, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, a także zaangażowanie na rzecz środowiska hotelarskiego. To m.in. szefowie firm hotelarskich (nie tylko Polacy), odnoszących największe sukcesy, którzy zbudowali największe portfolia” – czytamy w opisie, dotyczącym przyznania nagrody dla Dziesięciu Hotelarzy Dziesięciolecia.

Gheorghe Marian Cristescu z hotelarstwem związany jest od 25 lat.  Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels, czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Chopin Airport Development, a od stycznia 2019 r. objął stanowisko prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa. Uhonorowany m. in.  Brązowym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę (2019 r.) i odznaką honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Trzykrotny laureat – w 2012, 2018 i 2020 roku – nagrody specjalnej „Człowiek Roku” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz”.